Teknosi Teknoloji'ye Hoş Geldiniz, 28 Ekim 2016

Tablet Pc Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Tablet Seçimi

Tablet Pc Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Tablet Seçimi

Tablet Pc’ler gün geçtikçe laptopların yerini almaya başlıyor. Onlarca tablet pc üreticisi ve yüzlerce tablet pc piyasada yer alıyor. Günümüzde yeni teknolojilere meraklı olanlar, ihtiyacı olanlar tablet pc almaya yöneliyor. Tablet pc almaya kalkıştığınızda karşınızı çok fazla seçenek çıktığından dolayı hangi tablet pc’nin alınması gerektiğinde kararsız kalıyorsunuz. Günümüzde bir çok kişinin kafasında hangi tablet pc’nin kendisine uygun olduğuna dair sorular var. Hangi tablet pc bana uygun ? Tablet pc seçiminde nelere dikkat etmem gerekiyor ?

Bu sorulara çözüm bulmak adına Teknosi Teknoloji ekibi olarak çözüm yöntemleri geliştirdik. Öneriler hazırladık. Kısacası tablet pc alımından kullanabileceğiniz ufak bir algoritma ortaya çıkardık. İşte tablet pc seçiminde dikkat edilmesi gerekenler…

İlk adım olarak hangi ekran boyutunu istediğinize karar verin. Piyasada bulunan en ufak tablet pc 7 inç çözünürlükten başlamaktadır. Hangi ekran boyutu sizin işinizi görür ? buna karar vermelisiniz. Ufak ekranlı bir tablet alıpda başınızı ağrıtmak istemezsiniz yada büyük bir tablet alıpda yanınızda rahat taşıyamadığınız için şikayet edebilirsiniz. Büyük ekran her zaman iyidir düşüncesi yanlıştır. En iyi olan sizin işinizi en rahat halledendir.

Tablet bilgisayarınızın ekran boyutunda karar verdikten sonra nasıl bir performansa ihtiyaç duyduğunuza karar vermelisiniz. Çoğu tablet pc kullanıcısı basit üç beş işlem için pahalı gereksiz tablet pc’ler alabiliyor. Amacınız yazı yazıp gazete okumak ise neden pahalı bir tablet pc alasınız ki ? Oyun oynamak, farklı uygulamalar çalıştırmak kısacası tablet pc’nize efor sarfettirmek istiyorsanız performans bakımından iyi bir tablet pc almanız gerekmektedir. Donanımı iyi olan tabletler her zaman pahalıdır. Tablet pc’den beklentinize karar verdikten sonra seçim yapınız.

Ne tarz portlara ihtiyaç duyuyorsunuz ? Tabletinize dışarıdan aygıt bağlamayı düşünüyormusunuz ? Tableti iş için kullananlar bu özelliğe dikkat etmelidirler. Tablet pc’nin üzerinde bulunan USB, HDMI, SD kart okuyucu slotları önemlidir.

Alacağınız tablet pc’nin ekran boyutunu ve performans özelliklerini belirledikten sonra tasarımınada göz atmalısınız. Tablet pc’ler pahalı olduğundan uzun süreli kullanma gibi bir düşünceniz olmalı. Uzun süreli kullanımda kullanımda sıkılmayacağınız, elinize uygun bir tablet pc seçmelisiniz. Tasarımından kolay sıkılacağınız bir tablet pc kesinlikle almayın.

Etiketler:

Yorumlar

  1. seckin diyor ki:

    Ürünün özellikleri bir yana servis ağı bence önde gelmeli özellikle samsung, asus gibi markalar almıyor iseniz.Bu arada piranha dan mutlaka uzak durulmalı.

Yorum Yaz